W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Get Adobe Flash player

OFERTA DLA WSPÓNOT MIESZKANIOWYCH

 Wodomierze z odczytem radiowym

Świętochłowiczanie mieszkający we wspólnotach mieszkaniowych zarządzanych przez  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach sp. z o.o. będą mogli w najbliższym czasie zamontować w swoich mieszkaniach wodomierze z modułem radiowym. Montaż ich we wszystkich lokalach pozwoli na sprawiedliwe rozłożenie kosztów zużycia wody i odprowadzenia ścieków.

MPGL porozumiało się z Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji i ustaliło, że we wspólnotach mieszkaniowych, które zdecydują o montażu wodomierzy z odczytem radiowym w swoich mieszkaniach, Wodociągi na swoim wodomierzu głównym również zamontują nakładkę umożliwiającą odczyt radiowy. Oznacza to, że odczytów wodomierzy indywidualnych i wodomierza głównego będzie można dokonać jednocześnie!

System zastosowany w tego typu urządzeniach pozwala na zdalny odczyt wskazań wodomierzy w przypadku utrudnionego dostępu oraz gwarantuje dużą swobodę w wyborze terminu i zakresu odczytywanych danych. Zapewnia jednocześnie ich poprawność i znaczną oszczędność czasu. Odczyt stanów licznika odbywa się bez konieczności wejścia do pomieszczeń mieszkalnych.

Atutem jest też bardzo szybki proces weryfikacji i sumowania danych. Odczytu wszystkich liczników indywidualnych dokonuje się w jednej minucie. Co więcej, jeśli wcześniej którykolwiek z lokatorów próbował manipulować przy swoim wodomierzu, by zmienić na swoją korzyść zużycie, to w momencie odczytu drogą radiową pracownik otrzymuje sygnał, że doszło do takiej manipulacji.

Liczniki w nowej technologii są więc zdecydowanie bardziej miarodajne. Posiadają funkcje rejestrujące nieprawidłowe użytkowanie np. przyłożenie magnesu, obroty i inne próby manipulacji. Nie ma możliwości stosowania metody tzw. kropelkowania. Woda spadająca do zbiornika kroplami na indywidualnych licznikach starego typu nie powoduje przesunięcia się wskazówki zużycia. Nowe urządzenia wychwytują nawet drobne zużycie wody. Blokują też możliwość stosowania innych, popularnych wśród nieuczciwych lokatorów procederów manipulowania odczytem.

Na temat możliwości zamontowania wodomierzy z modułem radiowym będziemy rozmawiali z właścicielami w czasie zebrań sprawozdawczych wspólnot mieszkaniowych. Przedstawimy wówczas szczegóły przedsięwzięcia.

 

Zachęcamy do podjęcia decyzji o montażu w Państwa Wspólnocie wodomierzy z odczytem radiowym!