www.mpglswietochlowice.pl

Olbrzymi popyt na wykup mieszkań z bonifikatą 85%

Z wielką satysfakcją informujemy o wynikach akcji sprzedaży mieszkań komunalnych z 85% bonifikatą ich najemcom. Dane dotyczą roku 2019, choć jak wiadomo pierwsze wnioski, po uprawomocnieniu się aktualnej uchwały złożono dopiero w miesiącu czerwcu. Mimo tego, zaledwie w pół roku odnotowano naprawdę ogromne zainteresowanie. Poniżej nieco liczb:

➡️ Na koniec 2019 roku złożono aż 404 wnioski o wykup mieszkania komunalnego
➡️ Zlecono w tym czasie 238 wycen przez rzeczoznawców
➡️ Wykonano już 138 operatów szacunkowych do zleconych wycen
➡️ Sprzedano już 48 mieszkań.

Średni czas obsługi jednego wniosku, od jego przyjęcia do sprzedaży mieszkania wynosi od 4 do 6 miesięcy. Rok 2020 jest tym rokiem, w którym szacuje się sprzedaż nawet na poziomie 200 - 300 mieszkań, a ilość ta może się także zwiększyć, bo zainteresowanie nadal jest bardzo duże.

Zdecydowana większość złożonych wniosków dotyczy lokali gminnych we wspólnotach mieszkaniowych, gdzie docelowo udział gminy powinien być jak najmniejszy. Takich lokali dostępnych do sprzedaży na chwilę obecną jest jeszcze ponad 1000.

Przypominamy również, że aby wykupić lokale mieszkalne w budynku będącym własnością gminy, gdzie nie funkcjonuje jeszcze wspólnota mieszkaniowa, należy złożyć taką ilość wniosków, aby powierzchnia lokali, o których wykup się wnioskuje wyniosła co najmniej 51% udziału w powierzchni nieruchomości. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Wydział Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

➡️  Aby mieć możliwość wykupu lokalu z 85% bonifikatą, należy być jego najemcą od min. 3 lat.
➡️  Aby móc wykupić lokal, który jest zadłużony, należy na 7 dni przed złożeniem wniosku uregulować całość zadłużenia na lokalu.

 

Zachęcamy do składania wniosków. 

.


Zagłosuj w sondzie
Co sądzisz o wykupie mieszkań komunalnych z 85% bonifikaty?

Już skorzystałem i wykupiłem mieszkanie
Myślę o wykupie w najbliższej przyszłości
Nie jestem zainteresowany wykupem
W moim budynku nie ma możliwości wykupu mieszkań

 

 

Menu

MPGL na Facebooku

MPGL Świętochłowice