www.mpglswietochlowice.pl

Pomoc w wyjściu z zadłużenia

Najemcom mieszkań znajdujących się w naszych zasobach pomagamy wyjść z zadłużenia za opłaty mieszkaniowe. Przygotowaliśmy wiele propozycji zawarcia ugody, a także możliwość odpracowania długu.

Bez długu mieszka się lepiej!
Jedną z podstaw dobrej kondycji finansowej każdego miasta jest stabilność przychodów w sektorze mieszkań komunalnych. Cieszy fakt, że świadomość społeczna w tym zakresie ciągle rośnie i mieszkańcy wiedzą, że z obowiązku płacenia za zajmowany lokal trzeba się wywiązywać. Coraz więcej mieszkańców zdaje sobie również sprawę, że przypadku przejściowych problemów finansowych istnieje wiele możliwości, aby przyjąć pomoc i wyjść z zadłużenia. Perspektywy są korzystne, widać dobrą wolę po stronie miasta, dlatego może być jeszcze lepiej.
 
Daj sobie pomóc i podejmij współpracę
Mieszkanie w zadłużonym lokalu bywa uciążliwe dla każdego najemcy, nie tylko dlatego, że dług cały czas pozostaje w świadomości dłużnika, ale także dlatego, że bardzo często mieszkanie można po prostu stracić. Pierwszym krokiem do porozumienia zawsze jest rozmowa. Nie warto czekać na odpowiedni moment, nie warto również przesadnie się jej obawiać. Warto działać tu i teraz.  W Świętochłowicach funkcjonuje wiele możliwości rozwiązania problemu z zadłużonym lokalem, trzeba tylko chcieć z nich skorzystać aby uchronić siebie i swoich bliskich od utraty mieszkania. W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Lokalowej czeka na Państwa wiele korzystnych form pomocy, dzięki którym każdy z Państwa będzie mógł pozbyć się uciążliwego balastu i zachować swoje mieszkanie.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Widmo utraty mieszkania, poprzez wypowiedzenie umowy najmu, prowadzenie kosztownych windykacji, naliczanie odszkodowań i docelowo eksmisję z zajmowanego lokalu jest niestety bardzo prawdopodobne, zwłaszcza w obliczu aktualnej sytuacji finansowej gminy. Brak pieniędzy, które nie trafiają do kasy skutecznie uniemożliwia prowadzenie remontów, odzysk pustostanów czy też budowę nowych mieszkań. Dziś możemy jednoznacznie potwierdzić, że w Świętochłowicach znacznie zwiększy się ilość prowadzonych postępowań oraz ilość zaplanowanych eksmisji, w tym również do lokali i pomieszczeń tymczasowych znajdujących się poza miastem. Tym bardziej zachęcamy wszystkich najemców posiadających zadłużenie mieszkaniowe do podjęcia działań zmierzających do polubownego załatwienia swoich spraw. Wyznacznikiem kondycji miejskich finansów jest m.in. rzetelność we wnoszeniu opłat przez jego mieszkańców. Warto o tym pamiętać szczególnie dziś, gdy nie ma już możliwości dalszego przeciągania w czasie niezapłaconych należności i roszczeń.

 

 

Menu

MPGL na Facebooku

MPGL Świętochłowice