www.mpglswietochlowice.pl

Ruszają remonty kolejnych klatek schodowych!

Podpisane zostały już umowy na remont 9 zgłoszonych wcześniej klatek schodowych w południowej części Lipin i w Chropaczowie, które po weryfikacji zostały zakwalifikowane do remontu.

Z tej puli wyremontowane zostaną klatki w budynkach przy ul. Pieczki 1,3,7, Łagiewnickiej 15 i 15a, Kamionki 8 i 8a oraz Wolności 2 i 2a. Wykonawcy mają czas na prace remontowe do końca października 2020 r

Jednocześnie, w ramach dobrej współpracy MPGL i Centrum Integracji Społecznej remontowane będą także inne klatki schodowe w Lipinach. Remont pierwszej z nich rozpoczął się już w budynku przy ul. Pieczki 4, zaś w następnej kolejności remontowane będą jeszcze w tym roku klatki w budynkach przy Mickiewicza 1, 3, 5 i 7.

Szczególnie cieszy fakt, że po raz pierwszy w jednym roku wyremontowanych zostanie łącznie 18 klatek schodowych w zasobie mieszkaniowym Gminy, przypominamy bowiem, że w tym roku wykonano już remonty klatek w budynkach Pieczki 5, Łagiewnickiej 20a, Chorzowskiej 65, Sienkiewicza 1, zaś w roku 2019 wyremontowane zostały m.in. klatki w budynkach przy Łagiewnickiej 20, Pieczki 10 oraz Katowickiej 57 i 57a.

Informujemy ponadto, że już przygotowywana jest kolejna pula klatek do remontu, tym razem z naciskiem na prace w dzielnicy Centrum. Dostrzegamy konieczność przyspieszenia prac w tym zakresie, wiele z tych zasobów nie było bowiem remontowanych nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki efektywnej współpracy z władzami miasta i samorządem Świętochłowic tej kadencji, nasze plany remontowe zakładają dalsze wzmożenie tych prac, ponieważ finalnie planuje się rocznie remontować nawet 30 klatek schodowych w zasobie mieszkaniowym Gminy.

O dalszych etapach prac będziemy Państwa informować na bieżąco

 

 

Menu

MPGL na Facebooku

MPGL Świętochłowice